Son Günlerin Yükselen Trendi: İMAJ VE LİDERLİK DANIŞMANLIĞI

İmaj Koçluğu / İmaj Danışmanlığı kavramı 1960 lı yıllarda Öncelikle Amerika’ da ortaya çıkan ve kullanılmaya başlayan bir kavram, sonrasında özellikle son 10 yılda Avrupa başta olmak üzere yavaş yavaş tüm dünyada yaygınlık gösteriyor. Bunun başlıca ve en belirgin sebebi iş dünyasında her sektörde yaşanan hızlı rekabet, bilgi her sektörde aynı doygunluk noktasına ulaşınca işletmeler farklarını göstermek için insan kaynağına yatırım yapmaya başladılar, artık biliniyor ki , diğer işletme ve firmalardan sıyrılabilmek için sadece bilgi yetmiyor, firmanın iç müşteri ve dış müşteriye karşı ön yüzü olacak olan kişinin; bilgili, iletişimci, lider özellikli ve akılda kalıcı olması gerekiyor, yani bir anlamda kendine has bir tarzı olması gerekiyor.

İşte bu noktada  İmaj ve Liderlik Danışmanlığı dediğimiz Danışmanlık kanadı devreye giriyor, ülkemizde birçok üst düze yönetici bu kavramın öneminin farkında ve bu konuda danışmanlık alıyor, hatta firmaları ve şirketleri için kilit noktada olan çalışanlarına ( üst düzey ve orta düzey yöneticilere ) bu danışmanlığı aldırıyor.                                         liderlikimajkoc1.jpg

Liderlik ve İmaj Danışmanlığının, İmaj Danışmanlığından farkı; kişiyi içsel ve dışsal gelişim sürecinde incelemesi ve geliştirmesi, dış görünüm değişikliği için; kişi ile birlikte vücut analizi, renk analizi, alışveriş planlaması, gardırop planlaması çalışmaları ile kişiye uygun bir tarz ve imaj geliştirilirken, içsel olarak ta kişisel gelişim eğitim ve seansları ile kişiye liderlik, iletişim, yönetim, topluluk önünde konuşma, stres ve zaman yönetimi  özellikleri kazandırılıyor.

Bu danışmanlık verilirken önemle üzerinde durulması gereken konu kişiyi çok iyi tanıyabilmek;  işi, sosyal yaşantısı, özel zevkleri, özel yaşamı, iş seyahatleri ve tüm bu ayrı ortamların her birinde dış dünyaya nasıl bir mesaj vermek istediği, nasıl görünmek istediği çok önemli.

Dolayısı ile İmaj ve Liderlik Danışmanlığı alınırken en büyük önem danışmanı doğru seçmekte; tecrübeli;  liderlik, iletişim, beden dili, stres ve zaman yönetimi vb. eğitimleri verebilen, iletişime açık, konunun eğitimini almış, danışmanlık vereceği kişinin çalıştığı sektör hakkında bilgi sahibi, kişiyi içsel ve dışsal olarak çalıştığı sektörde nasıl farklı ve akılda kalıcı kılabileceğini bilen, aynı zamanda trendleri takip eden, imaj oluşturabilen, moda ile yakından ilgili presentabl bir danışman ile çalışmanız size zaman ve bölünme kaybı yaşatmayacaktır.

Power Plus HRM ve Power Style By İlkay Çoruhlu firmaları olarak İmaj ve Liderlik Danışmanlığını başarı ile yürütüyor, bu danışmanlığımıza aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak bakıyoruz.

Türkiye’ mizin çağdaş dünya trendlerini yakından takip eden, bilgili, iletişimci, liderlik vasıfları gelişmiş, her ortamda dikkat çeken, akılda kalıcı yönetici ve çalışanlarla daha hızlı ilerleyeceğini ve dünyadaki her iş dalında söz sahibi olabileceğini biliyoruz.

Konu ile ilgili detaylı bilgi ve programlarımızı; www.powerplushrm.com  ve www.ilkaycoruhlu.com  web sitelerimizden inceleyebilir ve bize 02124653033 ve 05322541885 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

İlkay ÇORUHLU

Founder

Power Plus HRM & Power Style by İlkay Çoruhlu

9/16/2014 4:15:33 PM